EAP
EAP circuit of international meetings in Europe, devoted to athletes and athletics since 1990 The EAP contributes to fight against doping, drugs and tobacco within sports
EAP Europe Athlétisme Promotion - home page Pre-register to our EAP meetings EAP all-time Records Subscribe to our weekly newsletter Restricted access to EAP members only
Home page Contact Restricted access to site administrators.

2018 PROVISIONAL

2017 Program

EAP Results

Members’ tweets

EAP Daily News

EAP Stats

About the EAP

EAPTV Video

The circuits of the EAP

Media

About doping

Links
Liste des participants 2005


Print this page - 903 bytes

Principaux inscrits

Situation au vendredi 24 juin 18h00

Téléchargez la liste complète, au format Excel, disponible au fond de la page.

Trié par heure et discipline

HORAIRE MEETING NATIONAL ET INTERNATIONAL
Heure-Discipline /
Athlète
Pays/ClubSérie Couloir
14h15 100 m national dames 5 sériessériecouloir
DIOP LAURABEL/CABWC3
GERREBOS ROSALIEBEL/SMACC4
BOSSASSI MAGALIBEL/SMACC5
RISSELIN AUDEBEL/CRACC2
LUMEN DOMINIQUEBEL/SMACC1
CINCINATIS LUCIEBEL/CABWC6
DE BLAUWE INGRIDBEL/DSD3
VAN HOUTE CLEMENTINEBEL/CRACD4
SCIMECA LINABEL/USBWD5
SUBBOTINA ALISSABEL/OSGAD2
GOOSSENS CORENTINEBEL/CABWD1
MAIRA STEPHANIEBEL/OSGAE3
LIENARD CELINEBEL/CABWE4
GATHON FLORENCEBEL/CRACE5
LETIZIA MANDYBEL/DSE2
MONTESSORO SIMONAITAE1
MARREDDA ELENABEL/DSF3
VAN ROY ADELINEBEL/CABWF4
DELISSE CLEMENTINEBEL/DSF5
NECHELPUT ALINEBEL/CSDYF2
GEENS MELANIEBEL/CRACF1
THAON SOPHIEBEL/RIWAG3
HAINAUT ANAISBEL/CABWG4
VANHOUCKE GISELEBEL/CABWG5
BOUKO LOUISEBEL/DSG2
14h30 100 m national hommes7 séries
MOCCI RAOUMBE PATRICKGAB/CABWC3
DONOGHUE MAURICEIRLC4
KHARRAT JOSEPHLBNC5
SEMAAN THOMASLBNC2
HARMEGNIES ARNAUDBEL/DSC1
DEBAENE MATHIEUBEL/CRACC6
VANDA RAPHAELBEL/CSDYD5
GOFFAUX JULIENBEL/CABWD2
GOFFAUX SIMONBEL/CABWD3
MATANDA KAIJI DIDIERBEL/CRACD6
SORRIAUX JEFFERSONBEL/DSD1
ROSSI ANDREAITAD4
GILLAIN MANUELBEL/CRACE4
STROBBE RUBENBEL/RCGE5
VANHOUCKE GREGORYBEL/CABWE2
STEMPNICK NICOLASBEL/DSE1
MUSSCHE BENOITBEL/USBWE6
VOTQUENNE BENJAMINBEL/CRACE3
BELLAZGARHI MOHAMEDBEL/CABWF5
DECAMP XAVIERBEL/CABWF2
SALAMONE MARCOBEL/ACLOF1
LAMBERT MATHIEUBEL/CABWF3
FRISQUE NELSONBEL/ACLOF4
PLATTEBORZE WAYNEBEL/USBWF6
JOBE AURELIENBEL/CABWG5
LEFEBVRE AUDRICBEL/CABWG2
WATTIER GUILLAUMEBEL/CSDYG1
MERCIER SEBASTIENBEL/DSG3
COCRIAMONT SAMUELBEL/CABWG4
RUFFACQ QUENTINBEL/DSG6
DELPLANCQ AXELBEL/DSH4
LIBERATI FRANCOBEL/DSH3
FRERES LAURENTBEL/CRACH5
MAUROY QUENTINBEL/CABWH2
ZANOLIN JULIENBEL/CRACH1
DURAY LAURENTBEL/CABWH6
LEYNAERT JEROMEBEL/CABWI3
GALANTE MATHIASBEL/DSI4
BELLOCO BRYANBEL/ACLOI5
15h10 400 m dames national2 séries
MONTESSORO SIMONAITAC2
METILLON MELANIEBEL/USBWC1
BERTOUX MARIEBEL/CABWC3
STAQUET CINDYBEL/CABWC4
VERBEKE JULIEBEL/USBWC6
GILLES CORALIEBEL/CABWC5
RITS AURELIEBEL/DACMD5
ROVAI GWENDOLINEBEL/USBWD2
THEMELIN LOUISEBEL/CSDYD6
LAUREYS MELODYBEL/USBWD1
D’HERDE GISELEBEL/CABWD3
VANDORMAEL LAURABEL/CABWD4
15h30 400 m hommes national2 séries
GIOTTI FEDERICOITAC4
MOTTE BRUNOFRAC5
DOYEN MAXIMEBEL/CABWC2
VANDEN BOGAERDE LAURENTBEL/RIWAC3
BERTEAU SIMONBEL/CSDYC6
LETOR MATHIEUBEL/DSC1
BLOMMAERT CHRISTOPHERBEL/CABWD4
ZANOLIN JULIENBEL/CRACD3
FRERES LAURENTBEL/CRACD5
DELPLANCQ AXELBEL/DSD2
16h00 100 m haies dames international3 séries
GIRARD PATRICIAFRAA3
RAMALALANIRINA NICOLEFRAA4
DAVIN ELISABETHBEL/DAMPA5
BILLAUD CINDYFRAA1
MAC GREAVEY SARAGBRA6
KABOUD ME BAM CAROLECMR/CABWA2
DRAME RAHAMATOUFRAB3
BOURGEOIS STEPHANIEBEL/OEHB4
VAN DER MEIJ FEMKENLDB5
GUILLET LAURENCEBEL/RESCB2
LAHAYE CAROLINEBEL/CSDYC3
THISSIER LINDAFRAC4
BALTHAZART AUDREYBEL/SMACC5
16h00 longueur hommes international
VOTQUENNE BENJAMINBEL/CRAC
DECAMP XAVIERBEL/CABW
LAMBERT MATHIEUBEL/CABW
HARMEGNIES ARNAUDBEL/DS
VANDA RAPHAELBEL/CSDY
JONAS JULIENBEL/DS
STEMPNICK NICOLASBEL/DS
SORRIAUX JEFFERSONBEL/DS
MATANDA KAIJI DIDIERBEL/CRAC
RENAUX YVESFRA
DALE GARLANDGBR
BRANLE HUGUESBEL/OEH
BANIM MASSOK PATRICKCAN
16h00 perche hommes international
DARQUENNES RAPHAELBEL/CABW
RINCHON BRICEBEL/CABW
XHONNEUX FREDERICBEL/RESC
DEVOS DIETERBEL/FLAC
BAUNE JOFFRAYBEL/SMAC
HOFFELT SEBASTIENBEL/ULA
JANSEN ROBBERT-JANNLD
SCOUPE ROBINNLD
16h10 110 m haies hommes international3 séries
NSENGA JONATHANBEL/CABWA3
BECKLES KENDALLBRBA4
DE VRIES RUANZAFA5
BROOTHAERTS DAMIENBEL/RESCA2
TRAORE BANOFRAA1
HOFFMAN MARTINDEUA6
DEGHELT ADRIENBEL/SMACB3
KORENT TEVZSVNB4
SCHOL STEPHAN-MARKUSDEUB5
HOEFS NICOLASFRAB2
VAN KRUCHTEN MIKENLDB1
HOFFELT SEBASTIENBEL/ULAC3
KHENFRI KARIMFRAC4
SEGHERS SIMONBEL/UAFAC5
O CEARNAIGH PHILIPIRLC2
16h20 100 m dames international2 séries
CALLAERTS NANCYBEL/ACWA3
DE CALUWE KATLEENBEL/VACA4
ANNIA EMMAGBRA5
HOPESON JOSCELYNNGBRA2
BILLAUD CINDYFRAA1
DEN HAEZE WENDYBEL/ACMEA6
DAVIN ELISABETHBEL/DAMPB3
EYENGA KARINECMRB4
VAN DER MEIJ FEMKENLDB5
LAHAYE CAROLINEBEL/CSDYB2
GUILLET LAURENCEBEL/RESCB1
EGO CAROLINEBEL/USBWB6
16h30 100 m hommes international2 séries
FERRO ANTHONYBEL/RESCA3
BEYENS KRISTOFBEL/ACHLA4
BAPTISTE LEONGBRA2
BONGELO NATHANBEL/CSFA5
RICHARDSON JORGEPRIA1
EASTMAN GAVINGBRA6
DE VRIES RUANZAFB3
DE MUYNCK DAVIDBEL/SMACB4
VANDELANNOITE JESSBEL/FLACB2
HERREMAN INGMARBEL/KKSB5
COGHLAN JOHNIRLB1
VI NICOLASFRAB6
16h30 marteau hommes international
DECRET DAMIENBEL/CABW
DEMKO SEBASTIENBEL/RFCL
PRATO ELVENITA
POUSSEUR PIERREBEL/DAMP
GIANGASPERO MATTIAITA
PIERRE NICOLASBEL/CABW
DALLET XAVIERFRA
KLOSE HOLGERDEU
16h40 400 m dames international2 séries
FRASER DONAGBRA2
OHURUOGU CHRISTINEGBRA5
SCHOEMAN ADRIZAFA4
BEWOUDA HORTENSECMR/CABWA3
STALS SANDRABEL/OEHA6
EVANS KATHRYNGBRA1
MICHEL LUDIVINEBEL/LACEB2
NOEL STEPHANIEBEL/SMACB4
COCHUYT ELLENBEL/KAAGB5
DEMEULEMEESTER EVABEL/AZWB6
DE BONT NOEMIEBEL/CABWB3
LAURENT AGNESBEL/HFB1
16h50 400 m hommes international2 séries
AUGUSTIN FERNANDOMRIA3
EL GHAZAOUI ABDELLATIFMARA4
DE BAERDEMAKER XAVIERBEL/SMACA5
GALY OLIVIERFRAA2
NOUIDRA ABDELRAMIFINA1
LUMEN CHRISTOPHEBEL/SMACA6
BOUNOUA ALIFRAB3
ANDRIES MATTHIEUFRAB4
ROSSI ANDREAITAB5
VANDEN BOGAERDE CEDRICBEL/RIWAB2
STEYFKENS WOUTERBEL/AVTB6
VOTQUENNE BENJAMINBEL/CRACB1
17h00 800 m hommes international1 série
ALI ADAM ABDU ADAMQAT 3
AMER ALBADRI SALAMQAT 3
BALCH GARETHGBR 1
CASSART STEPHANEBEL/DAMP 2
VAN HEES CHARLESBEL/ULA 2
VAN RHEE RIKKHERTNLDlièvre1
WATKINS JIMMYGBR 4
NIEDERBERGER CHRISTIANCHE 5
MATTHYS THOMASBEL/ACBR 5
BAYLEY TIMGBR 4
WUEST ADRIANCHE 6
WEBER DOMINIQUECHE 6
17h10 1500 m hommes international1 série
VANDIEST MATTHIEUBEL/CABW
CLERBOUT TIMBEL/LAT
ABDULRAHMAN SULEIMAN MOQAT
ROGGE TIMBEL/RCG
TUCKER COREYAUS
STOUTI BOUJEMAABEL/OEH
NEKHDOU ABDELILAHBEL/OEHlièvre
MERRIEN LEEGBR
VOGELI DANIELCHE
SAUNDERS PHILOAUS
DESMEDT FREDERICBEL/CABW
VANDIEST THOMASBEL/RIWA
HOOTON ROBEGBR
ZWAHLEN MIRCOCHE
VANDEVELDE STIJNBEL/DUFF
JALLOULI TARIKBEL/ATLE
DECUYPERE JEROENBEL/FLAC
17h20 3000 m dames international1 série
OUTAARABT KHADIJAMAR
BAOUF FATIHABEL/CABW
BOSSUYT LIESELOTBEL/AZW
WELBERGEN LOUISACHE
TERRYN WIESBEL/RFCL
TERRYN GRIETBEL/RFCL
MARECHAL ANNE SOPHIEBEL/HF
NAESSENS HANNEBEL/AZW
BALANCIER SARAHBEL/HERV
DELDICQUE LOUISEBEL/CSDY
CRABBE TATIANABEL/VAC
ADRIAENSSEN ANBEL/CSDY
CORRIGAN LISAAUSlièvre
17h30 triple-saut dames international
EGO CAROLINEBEL/USBW
LOCREL ANNE JULIEBEL/CABW
DIOP LAURABEL/CABW
MATUMONA FLORENCEBEL/RFCL
CLEMENT ANNE CATHERINEBEL/DAMP
ZONGO AMYFRA
VELDAKOVA DANASVK
17h35 3000 m hommes international1 série
WALEM RUDDYBEL/CABW
KAMAL ALI TAHMERQAT
KLEIN CHRISTIANDEU
TUCKER MARKAUS
NEMETH CHRISTIANBEL/CABW
COLLIGNON FREDERICBEL/RFCL
NTAHOKARAJA PASCALBUR/RFCLlièvre
SHELLEY MICHAELAUS
PERRETT CLINTAUS
BERNARD JEROMEFRA
TOUIL AYOUBBEL/CRAC
GEBREMESKEL BERHANEETH
HERNOULD FRANKYBEL/USTA
KONIGS ROGERBEL/RFCL
HAEYEN ARNAUDBEL/RFCL
DEBUGNE GAUTHIERBEL/USTA
BOUDERGUI IDRISALG/CABW
GRENIER LAURENTBEL/HF
CORDARO LIBORIOBEL/DS
KAEK OSKARSWE
17h50 400 m haies dames international2 séries
PETERSEN NADJASWEA4
KABOUD ME BAM CAROLECMR/CABWA3
MARKS MAITELANDUSAA5
MORTIER JOKEBEL/HALEA2
WHIGHAM LISEGBRA6
BELMANS ELSEBEL/AVOSB3
BOGEMANS ELKEBEL/ACWB4
LORENT EMMABEL/MOHAB5
RINCHON MORGANEBEL/CABWB2
18h05 400 m haies hommes international3 séries
LLEWELLYN HERBERTZAFA3
LE ROUX WOUTERZAFA4
WICKERT ANDREASDEUA5
BARKA SAMYFRAA6
DEVEUGHELE PIETBEL/FLACA2
DE WIT EDWINBEL/AT84A1
DALE GARLANDGBRB3
DE SCHEPPER PIETERBEL/ACMEB4
JOULAIN FLORENTFRAB5
XHONNEUX FREDERICBEL/RESCB2
DELEVOYE OLIVIERFRAB6
DUBOIS LUDOVICFRAC3
O CEARNAIGH PHILIPIRLC4
DONOGHUE MAURICEIRLC5
LEPLAT PIERRE-ALEXISFRAC6
ABRIGHACH MALIKBEL/WSD3
GOUDESEUNE JEROENBEL/FLACD4
GERARDY SEBASTIENBEL/CABWD5
BERTEAU SIMONBEL/CSDYD6
18h20 5 km marche ouvert
LEROY BENJAMINBEL/CABW
COLETTE OLIVIERBEL/CABW
CESNIK JOSEFBEL/USBW
18h50 800 m hommes national série B
ZAHAFI SOUFIANEMAR 2
BAIER MARKUSCHE 3
BALLAMANN MATHIASCHE 3
CELLIER ALEXANDREBEL/ARCH 1
DOYEN MAXIMEBEL/CABWlièvre1
DOUMONT DAMIENBEL/ULA 4
DUMONT JEREMIEBEL/USTA 4
BRAGARD JEAN FRANCOISBEL/HERV 5
FUDVOYE LAURENTBEL/SPA 5
EL MASAOUDI SOULAYMANBEL/DACM 6
GIOTTI FEDERICOITA 6
19h00 800 m hommes national série C
TRACHTE OLIVIERBEL/RCAS 1
LAMBIN YANNICKBEL/DAMP 2
HENNEQUART MARCBEL/OSGA 2
HIDA JAMALBEL/DACM 3
BOUGHRAD MOHAMEDBEL/CSF 3
DELPLAN COLINBEL/DS 4
COPPENS CEDRICBEL/CABW 4
CAELEN FLORENTBEL/HERV 5
CHRISTELBACH JULIENBEL/HERV 5
VANDENHOUTEN GEOFFREYBEL/CABW 6
GASTOUT QUENTINBEL/DS 6
19h10 1500 m hommes national1 série
SOUNNI MOSTAFABEL/RFCL
EL MADANI AHMEDBEL/DACM
BURGMEISTER STEPHANDEU
OUAHJOUJOU FADILBEL/DACM
VANDORMAEL THOMASBEL/CABW
DUVIVIER ANTOINEBEL/SPA
MOLITOR CHRISTIANLUX
VANDENABEELE THIBAUTBEL/CABW
MAHIEU JUSTINBEL/DAMP
RAEMACKERS CEDRICBEL/FCHA
GOSSEYE DIMITRIBEL/USTA
VAN LAEREN ANTOINEBEL/RIWA
COPPENS DAMIENBEL/CABW
LAHBIB KARIMBEL/CABW
VANDELEENE BRIEUCBEL/CABW
19h20 4x100 m hommes
Belgique espoirs A 3
Belgique espoirs B 4
CABW juniors 5
Dour Sports 2
CRAC Charleroi 6
CABW jeunes 1



NIVELLES, MEETING INTERNATIONAL 2005 -
Liste des inscrits par horaire, discipline, séries et couloir.
Etat: vendredi 24 juin 2005 (18h00) - Excel - 47.5 kb


Archives 2005
Communiqués 2005
Liste des participants 2005
Résultats 2005
Photos, vidéos 2005
Downloads 2005
 
Site conçu et réalisé par PCA Services en utlisant la solution USE Your website 1.0